Mehteran Ekibi Organizasyonu

Mehter Nedir? Neden Önemlidir?

Osmanlı Yeniçeri Bandosu olarak bilinen mehter, benzerleri ile İslamiyet’ten önceki Türk devletleri ile de dikkat çekiyordu. Savaşlarda ve toplumsal hayatta Osmanlı Devleti zamanından beri var olan bu gelenek, askerleri şevklendirmek, toplumsal hayatın renklenmesini sağlamak amacıyla önemli günlerde kullanılıyordu. Günümüzde savaşlarda kullanılmasa da toplumsal hayatta hala yeri çok önemli. Peki, mehter nedir? Kelime anlamı neyi ifade ediyor? Şimdi detaylardan söz edelim.

Mehter Ne Demektir?

Farsçadan dilimize geçmiş bir kelime olup, biraz farklılaşmış ve mehter halini almıştır. Farsçada kullanılan kelime ise “mihter” olarak biliniyor. Bu kelime “en büyük ve daha büyük” gibi anlamlara geliyor. Mehteran ise mehter kelimesinin çoğul halidir. Yani “mehteranlar” şeklinde bir kullanım doğru olmayacaktır. Mehteran, birden fazla mehter anlamı taşır. Mehter nedir? sorusuna verilebilecek en net cevap bu şekilde olacaktır. Peki, mehterin kuruluş detayları nelerdir?

Mehter Ne Zaman ve Kim Tarafından Kuruldu?

Yeniçerilerin olduğu gibi mehteranın da piri Hacı Bektaş-ı Veli’dir. Ancak mehterin kurucusu kendisi değildir. Kim tarafından kurulduğu da net bilgilere dayandırılamasa da Çandarlı Kara Halil Paşa’nın tavsiyeleri, mehterin kuruluşunda önemli bir rol oynamıştır. Yeniçeri Askeri Bandosu olduğundan, yeniçerilerden sonra kurulmuş ve daima onlarla anılmıştır. Kuruluş tarihi ise 14. yüzyıl olarak belirtiliyor. Bu nedenle Murat Hüdavendigar (I. Murat) dönemi içerisinde kurularak, bir ocak halini almıştır.

Mehterin Geçmişi

Mehter her ne kadar Osmanlı ile özdeşleşse de İslamiyet’ten önceki Türk devletlerinde de izlerine fazlasıyla rastlanıyor. Ancak mehterden söz edilen belgelerin tarihi 16. yüzyılda karşılığını bulmuştur. Tabii ki bu tarihten önce kurulduğu yazılı bir eser olan mehternâme içerisinde yer alıyor. Ancak Orhon Yazıtları’nda Türk mûsikisine vurgu yapılıyor. Kös ve nevbet davulu kelimelerinin geçmesi de bunu kanıtlar nitelikte. Yani buradan hareketle, mehterin yalnızca 14. yüzyılda ortaya çıkan bir kültür olduğunu söylemek doğru değil.

Mehter Eskiden Ne İçin Kullanılıyordu?

 1. yüzyıldan itibaren yeniçeriler ile savaşlara giden mehteran, savaş esnasında mehter marşları sayesinde askerleri hırslandırmak ve aşk ile çarpışmalarını sağlamak için yer alıyordu. Bu da Osmanlı’nın o dönemdeki başarılarına büyük oranda etki etmiştir. Günümüzde bile mehter marşının çalınması insanda farklı bir his uyandırdığı için, o dönemdeki faydasını tartışmak doğru olmaz. Ayrıca mehteran o dönem önemli günlerde de eğlendirmek maksadı ile yerini almaktaydı. Yani askeri ve toplumsal hayatta mehterin yeri her daim çok büyük oldu. Günümüzde ise bu rolünü yalnızca toplumsal hayatta sürdürüyor.

Günümüzde Mehterin Rolü Nedir? Neden Önemlidir?

Mehteran gösterileri günümüzde önemli organizasyon ve etkinliklerde dikkat çekmekte ve toplumsal hayatta önemli olan rolünü korumaya devam etmektedir. İnsanların etkinliklerde eğlenmesi, kültürel değerleri deneyimleyebilmesi ve bunun gibi pek çok avantajın elde edilmesi için günümüzde mehterin yeri çok büyüktür. Peki, hangi organizasyonlarda mehter takımları tercih edilebilir?

 • Sünnet Düğünü Organizasyonu
 • Düğün Organizasyonu
 • Açılış Organizasyonu
 • Doğum Günü Kutlamaları
 • Okul Şenlikleri
 • Festivaller
 • Etkinlikler

Yukarıdaki etkinlik ve organizasyonlarda mehteran ekipleri sıklıkla yer almaktadır. Ayrıca mehteran ekiplerinin gerçekleştirdiği organizasyonların yanında kapsamlı bir organizasyona da sahip olunabilir. Bu konuda ön planda olan Mehteran Ekibi firmamız, size ayrıcalıklı bir hizmeti sunmak için çalışmalar yürütecektir.

Mehter Takımı Kiralama

Konukların eğlenmesi, organizasyonun eğlence değerinin arttırılması, kapsamlı bir etkinlik planının oluşturulması ve akıllarda kalıcılığın sağlanması gibi sebeplerle mehteran organizasyonları sıklıkla tercih edilir. Biz de Mehteran Ekibi olarak sizin için mehter takımı kiralama hizmeti sunuyor, her türlü detaydan yararlanmanızı sağlıyoruz. Peki, bizi tercih ederek hangi avantajları elde edebilirsiniz?

 • Dilediğiniz kişi sayısına uygun mehter takımı,
 • Tercihinize uygun mehter marşları,
 • Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet,
 • Uygun fiyat avantajı ve
 • İstanbul çevresine hizmet gibi avantajlar, bizi tercih ettiğiniz elde edecekleriniz arasındadır.

Siz de konukların akıllarında güzel yer edinmek, işletmenizin tanıtımını yapmak ve daha pek çok avantajdan yararlanmak isterseniz, o halde hemen Mehteran Ekibi firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız “Mehter Nedir? Neden Önemlidir?” isimli içeriğimizi burada sonlandırıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Osmanlıda Mehter Ne Zaman Kuruldu?

 1. yüzyılda Murat Hüdavendigar zamanında kurulduğu düşünülen mehter, Türklüğün en önemli değerleri arasında yer almaktadır.

Mehter Takımı Ne Zaman Kaldırıldı?

Yeniçeri Askeri Bandosu olarak bilinen mehteran, Sultan II. Mahmud tarafından kaldırılmıştır. Yeniçerileri kaldıran II. Mahmud, bu vesile ile mehteranın da devam etmesini engellemiştir.

Mehteran Organizasyonu Sunuyor Musunuz?

Evet. Düğünler, etkinlikler ve festivaller gibi pek çok özel günde mehter takımı organizasyonu hizmetimiz yanınızdadır. Mehter takımımızdaki kişi sayısı 8 ile 80 kişi arasında değişiklik göstermektedir.

Hizmetlerinizi Nerelerde Sunuyorsunuz?

İstanbul merkezli sürdürdüğümüz hizmetlerimiz, İstanbul’un çevre il ve ilçelerinde de devam ettirilmektedir.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları Ne Kadar?

Kişi sayısı, çalgılar ve marşlar göz önünde bulundurularak fiyatlar belirlenmektedir. Bu nedenle net fiyatlardan söz etmek mümkün değildir. Hemen bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Mehter Takımı Çalgıları

Ecdadımız Osmanlı’nın en önemli değerlerinden bir tanesi olan mehter takımı gerek sosyal hayatta gerekse de savaşlarda önemli bir role sahip olmuştur. Günümüzde her ne kadar savaşlarda kullanılmasa da sosyal hayattaki yeri hala çok önemli. Bu nedenle mehter takımı organizasyonları, çeşitli etkinlik ve festivallerde sıklıkla tercih ediliyor. Peki, kulaklarda nefis bir iz bırakan ve dinleyene kültürel mesajlar veren bu güzide gösteri hangi çalgılarla gerçekleştiriliyor? Şimdi size mehter takımı çalgıları hakkında pek çok noktadan bahsedeceğiz.

Mehter Takımı Çalgıları Nelerdir?

Sokakta, organizasyonda, etkinlikte ya da festival gibi eğlencelerde mehter takımlarına rastlıyoruz. Rastladığımızda da şöyle bir durup dinliyoruz. Peki, bu marşlar hangi enstrümanlarla çalınıyor? Bunun iki alanı var. Birisi vurmalı çalgılar, diğeri de nefesli çalgılar. Şimdi size bunlardan bahsedelim.

Vurmalı Mehter Takımı Çalgıları

Daha tok seslerin çıkmasına sebep olan çalgılardır. Nefesli çalgılar, üst düzey bir uyumun sağlanması açısından marşlarda önemli bir yer tutmaktadır. Peki, vurmalı çalgılar hangileridir?

Davul

Mehter takımı dışında düğünlerde ve daha pek çok organizasyonda davula sıklıkla rastlarız. İşte bu sebeple davulun organizasyonlarda çok kıymetli bir yeri vardır. Özellikle düğünlerde ve kız almada davulun zurna ile uyumu muhteşem olmaktadır. Tabii ki bu uyum mehteran organizasyonunda da son derece ön planda.

Kös

Kısa tanımı “büyük davul” olarak adlandırılabilecek bu önemli enstrüman, özellikle askeri müzikler ve mehteran organizasyonlarında tercih edilir. Deve derisinden yapılmış olması da son derece farklı bir sesin çıkmasına sebep olur. Çok eski dönemlerde ise işaret vermek için kullanılan önemli bir araçtı. Köslerin vurulması, oraya önemli bir kişinin geldiğini vurguluyordu.

Zil

İki metal parçanın birbirine vurulması ile çıkan ses, zil çalgısı ile sağlanır. Kulplarından tutulan her iki metal parça, marşın belirli bölümlerinde birbirine vurularak, kulakta hoş bir sesin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Nakkare

Hem dini müziklerin seslendirilmesinde hem de mehter takımının çalgıları arasında yer alan nakkare, son derece önemli bir role sahiptir. İki küçük davuldan oluşan bir çalgıdır. Bakır ve deriden yapıldığı için tok bir sesi vardır.

Üflemeli Mehter Takımı Çalgıları

Vurmalı çalgılar ile çıkan tok sesin dengelenmesi ve kulaklarda çok güzel bir yer edinen mehter marşlarının seslendirilmesi için üflemeli çalgıların rolü çok büyüktür. Şimdi size bu çalgıların isimleri ve detaylarından bahsedelim.

Zurna

Davul denince akla gelen çalgıların başında gelir. Geleneksel düğün adetlerimiz arasında davul ile zurna yer aldığı için herkes üç aşağı beş yukarı aşinadır. Ancak çok yüksek bir ses çıkardığı için mehter takımında dikkatli kullanılması gerekir.

Boru

Çıkardığı ses sebebi ile direkt olarak anlaşılan bir çalgıdır. Marşlar çalınırken müziğe verdiği güzellik sebebi ile klasikleşmiş bir yere sahip. Bu nedenle mehter takımındaki boruzenler çalgının en doğru kullanımını gerçekleştirmektedir.

Kerrenay

Nefesli bir saz olarak nitelendirilen kerrenay, özellikle Türk müziklerinde çok dikkat çekicidir. En popüler olduğu alan mehter takımı olurken, bu çalgı Türklere özgüdür. Mehter takımındaki yeri de bu sebeple ön plandadır.

Mehter Düdüğü

Zurnaya benzer bir yapıda olan mehter düdüğü, mehter takımının en önemli parçalarından bir tanesidir. Uzun yıllardan itibaren var olan bu çalgı, marşların ezgisinin tam olarak vurgulanması adına çok önemli.

Mehter Takımı Organizasyonu

Kültürümüzün en nadide parçalarından bir tanesi olan mehter takımı, pek çok özel anda karşımıza çıkıyor ve bizi bir hayli mutlu edip, heyecanlandırıyor. İşte bu nedenle Mehteran Ekibi olarak size mehter takımı organizasyonu hizmetleri sunuyor; düğünleriniz, etkinlikleriniz, organizasyonlarınız ya da daha pek çok özel anınızda yanınızda yer alıyoruz. Peki, neden bizi tercih etmelisiniz?

 • Yukarıda adı geçen çalgıların tamamını sizin için mehteran organizasyonunda kullanıyoruz.
 • Mehteran organizasyonunu 8’den 80 kişiye kadar çıkarabiliyoruz.
 • Birbiri ile uzun zamandır hareket eden mehteran ekibimiz ile çalışıyoruz.
 • Mehteran gösterilerimizi İstanbul’un yanında çevre il ve ilçelerde de gerçekleştiriyoruz.

Yukarıdaki avantajların tamamını bizi tercih ederek elde edebilirsiniz. Tüm bu süreçlerde yanınızda yer alan Mehteran Ekibi firmamız, size aradığınız kaliteyi sunacağını da garanti etmektedir. Çünkü mehter takımı çalgıları ile eşsiz gösteriler düzenlerken, daima izleyenlerin memnuniyetini düşünüyor, size kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. O halde siz de hemen bizimle iletişime geçebilir, ilgili detayları öğrenerek, hizmet talebinizi iletebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mehteran Çalgılarının Tamamını Kullanıyor Musunuz?

Evet. Tüm çalgıları kullanıyoruz. Tabii ki sizin talebinize göre çalgılarda değişiklik yapabilir, daha fazla çalgının kullanılmasını da sağlayabiliriz.

Kaç Kişilik Mehteran Gösterileri Sunuyorsunuz?

Gösterilerimizde alt sınır 8 kişi iken üst sınır da 80 kişidir. Rakamlar farklılaşabileceği için bizimle iletişime geçerek ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

İstanbul Dışında Organizasyon Düzenliyor Musunuz?

Evet. Hizmetlerimiz yalnızca İstanbul içerisinde değildir. İstanbul’a ek olarak çevre il ve ilçelerde de mehter takımı organizasyonu hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Bu nedenle diğer detaylar için hemen bize ulaşabilir ve eşsiz bir gösteriye sahip olabilirsiniz.

Mehter Takımı Fiyatları

Sevdiklerimiz ile bir arada olduğumuz özel günlerde eğlence faktörü her zaman ön planda olmuştur. Bunun için onlarca farklı etkinlik gerçekleştirilse de mehteran bunlar arasında çok büyük bir değere sahip. Çünkü hem kültürel değerleri yansıtıyor hem de organizasyona katılanların doyasıya eğlenmesine ortam hazırlıyor. Biz de Mehteran Ekibi firması olarak tüm bu süreçte sizin yanınızda yer alıyoruz. Peki, mehter takımı fiyatları ne kadar? Neye göre belirleniyor? Şimdi tüm bu detaylardan bahsedelim.

Mehter Takımı Organizasyonu

Türk kültürünün önemli değerlerinden olan mehteran gösterilerinin belirli bir plan dahilinde, profesyonel şekilde gerçekleştirilmesine, mehter takımı organizasyonu adı verilmektedir. Bu organizasyon ile pek çok etkinlik ve festivalde renkli görüntüler oluşturulmakta, ecdadımız Osmanlı bu şekilde yad edilmektedir. Ayrıca eğlenceli bir müzik şöleni ortaya çıktığı için etkinlik ya da festivalde yer alan tüm konuklar doyasıya eğlenebilmektedir. İşte bu hizmeti sizin için en profesyonel şekilde sunan Mehteran Ekibi firmamız, her türlü ayrıcalıktan yararlanmanızı sağlayacaktır. Peki, hizmetimizin detayları nelerdir?

 • Mehteran ekiplerimiz uzun yıllardır birbiri ile çalışmaktadır.
 • Geleneksel kıyafetler ile organizasyonumuz gerçekleştirilmektedir.
 • Kişi sayısı 80’e kadar çıkabilmektedir.
 • Pek çok çalgı bir arada kullanıldığından, eşsiz bir müzik şöleni ortaya çıkmaktadır.
 • İstanbul’un yanında çevre il ve ilçelerde de hizmetlerimiz sürdürülmektedir.

Yukarıdaki hizmet detaylarına sahip olan mehter organizasyonu, firmamızın güvencesi ile sunulmaktadır. Bu nedenle bizi gönül rahatlığı ile tercih edebileceğinizi unutmamalısınız. Peki, hizmetimizin fiyatlarını etkileyen unsurlar nelerdir?

Mehter Takımı Fiyatları Ne Kadar?

Her hizmetin fiyatını belirleyen temel etkenler olur ve bu etkenlere bakılarak hizmetin net fiyatı ortaya çıkar. İşte bunun için mehter takımı kiralama hizmetimizin fiyatı, çeşitli unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Peki, bu unsurlar nelerdir?

 • Mehterandaki kişi sayısı,
 • Kullanılan çalgılar,
 • Organizasyonun süresi,
 • Organizasyonun gerçekleştirileceği yer ve
 • Ek talepler göz önünde bulundurularak mehter takımı fiyatları

Mehteran Ekibi firmamızın en önemli avantajı, ayrıcalıklı hizmetini en uyun fiyatlar karşılığında sunmasıdır. Bu nedenle tüm bu süreçlerde yanınızda yer alacak olan firmamız, size üstün bir hizmet sunacaktır. Tabii ki mehteran fiyatları dışında sizin için belirlediğimiz paketler de bulunuyor. Bu paketlerden şu şekilde söz edebiliriz.

Mehter Takımı Organizasyonu Paketleri

Mehteran ekibinin görsel ve işitsel bir şölen sunması ile hem konuklar eğlenmekte hem de organizasyonun kültürel değeri konukları cezbetmektedir. İşte bu sebeple 20 yılı aşkın bir süredir düğünler, kutlamalar, etkinlikler, şenlikler ve festivallerde sizin için mehteran organizasyonu hizmetimizi kesintisiz bir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca mehter takımı fiyatları ile ilgili net bilgiler verilemese de sizin için belirlediğimiz paketler arasından size uygun olanı tercih ettiğinizde, aradığınız hizmete belirlenen fiyattan ulaşabileceksiniz. Paketler içeriğin farklılığına göre değişmekte ve paketler arasında değişiklikler yapılabilmektedir. Yani paketin içeriğinde ne yazıyorsa onu almak zorunda değilsiniz. Fiyat eklemesi yaparak daha farklı hizmetleri de paketin içerisine dahil edebilirsiniz. Bu şekilde mehter takımı paketleri ortaya çıkmaktadır.

İstanbul’da Uygun Fiyatlı Mehteran Organizasyonu

Dolunay Organizasyon’un bir alt markası konumunda olan Mehteran Ekibi firmamız, size ayrıcalıklı hizmetin her detayını sunmaktadır. Bu nedenle sunduğumuz mehter takımı organizasyonu hizmetimizden en profesyonel şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca hizmetimiz kaliteli olmasına karşın daha uygun fiyatlıdır. Bu tamamen sizin memnuniyetiniz için belirlenmiş olup, kaliteli hizmeti daha fazla kişiye ulaştırmak içindir.

İstanbul mehter takımı kiralama hizmeti ile ön planda olan firmamızdan, siz de ayrıcalıklı bir hizmet almak isterseniz, bize bir telefon kadar uzaktasınız. İletişim numaralarımızdan bize ulaştığınızda hizmetimiz hakkında detayları öğrenebilir, mehter takımı fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme sahibi olabilirsiniz. Mehteran Ekibi olarak daima yanınızda yer aldığımızı unutmayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Mehteran Organizasyonu Fiyatları Ne Kadar?

Çeşitli paketlerimiz bulunmakta olup paketler arasında farklar yer almaktadır. Bu nedenle net fiyatlar konusunda bilgilendirme yapamıyoruz. Kişi sayısı, çalgılar, mekan, süre vb. faktörler, fiyatları etkilediğinden, bizimle iletişime geçerek detaylara hakim olabilirsiniz.

İstanbul Dışında Hizmet Sunuyor Musunuz?

Elbette. Hizmet alanımız yalnızca İstanbul değil. Çevre il ve ilçelerde de bizden mehteran organizasyonu hizmeti alabilirsiniz.

Mehteran Organizasyonu Kaç Kişi?

Bu rakamı siz belirliyorsunuz. En alt rakam 8 olurken, üst rakam 80 kişidir. Bu nedenle talebinize göre kişi sayısı değişecektir.

Mehter Takımı Kiralama

Osmanlı’dan bize miras kalan değerlerden bir tanesi olan mehteran kültürü, çeşitli organizasyonlar ile yaşatılmaya ve gelecek nesillere aktarılmaya devam etmektedir. İşte bunun için mehter takımı kiralama hizmeti, sünnet düğünlerinden açılış organizasyonlarına kadar pek çok özel günde tercih edilir. Biz de Mehteran Ekibi firması olarak, sizin için mehteran kültürünü organizasyonlarınızda yaşatmaya çalışıyoruz. Şimdi mehter takımı organizasyonu süreci ve mehteran kültürü ile ilgili detaylardan bahsedelim.

Mehter Nedir?

Osmanlı Devleti’nin uzun yıllar askeri gücü olan yeniçerilerin bandosu olarak bilinen mehter ya da diğer adı ile mehteran, orduyu hırslandırmak ve değerlerini onlara hatırlatmak için savaşlarda tercih edilmiştir. Farsçadan dilimize geçen mehter kelimesi, Farsçada mihter olarak kullanılmıştır. En büyük ya da daha büyük gibi anlamlara gelen mihter kelimesi, dilimize mehter olarak geçmiştir. Ayrıca mehteran da mehter kelimesinin çoğuludur. Bu kültür ilk Türk devletlerinde de benzerleri ile kullanılmış olduğu için genel anlamda bir Türk geleneği olarak bilinir. Günümüzde de mehteran ekipleri çeşitleri organizasyonlarda yer alarak, kültürümüzün yaşatılmasına yardımcı olmaktadırlar.

Mehteran Ekibi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Pek çok türden çalgı ve farklı görevlerdeki kişilerden oluşan mehteran, geleneksel marşlar ile folklorik bir yürüyüş gerçekleştirmekte ve bu günümüzde hali hazırda ilgi çekmektedir. İşte bunun için açılışlar, sünnet organizasyonları, etkinlikler ve festivaller gibi pek çok alanda mehter takımı organizasyonu tercih edilir. Peki, bu kültür hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

 • Organizasyon ya da etkinliğin büyüklüğüne göre farklı sayılarda mehter takımı kurulabilir. Bu sayı 8 olabileceği gibi 80 kişiye de çıkabilir.
 • Mehter takımında; zilzenler, nakkareler, boruzenler, zurnazenler, davulzenler, kösyer ve en başta da mehterbaşı yer almaktadır. Burada bir ekip uyumu söz konusu olduğu için herkesin belli başlı görevleri bulunur.
 • Çeşitli türdeki çalgıların bir araya gelmesi ile harika bir müzik şöleni ortaya çıkar. Bunu sağlayan çalgılar ise; kös, zurna, zil, davul, nakkare, trompet, zırh ve çevgen olarak bilinir. Kişi sayısına göre kullanılan çalgıların sayısı da doğru orantılı olarak artacaktır.
 • Hemen her türlü organizasyonda tercih edilebildiği için günümüzde kimliğini bozulmadan korumuştur. Organizasyonlarda ilgi çektiği için sıklıkla tercih edilmektedir.

Kültürümüzün devam etmesi açısından mehteran ekibinin rolü çok önemlidir. İşte bunu devam ettirmek için Mehteran Ekibi olarak üst düzey hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Mehter takımı kiralama da hizmetlerimiz arasında önemli bir role sahip.

Mehter Takımı Kiralama Hizmeti

Dünyada farklı medeniyetlerin mehter kültürüne benzeyen kültürleri olsa da dünyanın en eski bandosu, Yeniçeri Askeri Bandosu olan mehterandır. Askerlerin savaşırken hırslarını arttıran, onların devleti uğruna gözlerine kırpmadan savaşmalarına yardımcı olan ve şevklendiren mehter takımı, o dönem çok önemli bir yere sahip olmuştur. Günümüzde her ne kadar bu amaç için kullanılmasa da bu kültürün yaşatılması için farklı organizasyonlarda insanlara eğlenceli bir ortam oluşturmaya fayda sağlamaktadır. Biz de Mehteran Ekibi olarak size bu süreçte üst düzey hizmetler sunuyor, mehteran ekibi kiralama hizmetimizden yararlanmanızı sağlıyoruz. Peki, hizmetimizin detayları nelerdir?

 • Hizmetimiz İstanbul genelinde ve çevre illerde sürdürülmektedir.
 • Hemen her organizasyonda tercih edilebilir ve organizasyonun değerini bir anda arttırma özelliğine sahiptir.
 • Kişi sayısı farklılaşabilir. Bu durum sizin talebiniz ve organizasyonun büyüklüğü ile alakalı bir durumdur.
 • Çalgılar da sizin tercihinize göre seçilebilir.
 • Mehteran ekibimizin çalacağı marşların tercihini de siz yapabilirsiniz. Dilerseniz en popülerler arasından bir dizi marş seçeneğini sizin için bir araya getirebiliriz.
 • Mehter takımı kiralama hizmetimizin yanı sıra farklı hizmetlerimiz de bulunmakta ve buna ek olarak onlar arasında tercih yapabilmektesiniz.

Sünnet düğünü organizasyonu, açılış organizasyonu ve daha pek çok organizasyon ya da etkinlik için bizi tercih edebilirsiniz. Dolunay Organizasyon markasına bağlı olan Mehteran Ekibi, bu süreçte en iyi hizmeti alacağınızı garanti etmektedir.

İstanbul Mehter Takımı Kiralama

Firmamız hizmetlerini Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası merkezli olarak sürdürse de çevre illere hizmetlerimiz ulaştırılmaktadır. Bu nedenle bizi tercih ederek, herhangi bir konum sıkıntısı olmadan hizmet alabilirsiniz. Ayrıca çok tecrübeli bir firma olmanın ötesinde mehteran ekibimiz de birbiri ile uzun yıllardır çalıştığından, alacağınız hizmetin kalitesi daha yüksek olacaktır. Peki, neden Mehteran Ekibi olarak bizden hizmet almalısınız?

 • Sizin için uzman çalışanlarımız ile profesyonel bir süreç yönetimi hazırlıyoruz.
 • Mehteran ekibi kiralama hizmetimiz ile sizin için uyumlu bir hizmet oluşturuyoruz.
 • İstanbul’un yanında çevre il ile ilçelerde de hizmetlerimizi eksiksiz şekilde gerçekleştiriyoruz.
 • Dilediğiniz sayıda mehteran ekibi oluşturuyoruz.
 • Çalgıların sayısını geniş tutup, sizin talep ettiğiniz çalgılar ile marşları icra ediyoruz.
 • Mehter takımı organizasyonu boyunca çalınacak marşlara siz karar verebiliyorsunuz.
 • Hizmetlerimizin fiyatını daima uygun stratejiler üzerinden belirliyoruz.

Yukarıda da görüldüğü üzere, İstanbul’un ve çevre illerin en profesyonel mehteran ekibi olarak, yıllardır üst düzey hizmet sunmaya devam ediyoruz. Bu nedenle bizi gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Mehteran Ekibi Kiralama Hizmeti Hangi Organizasyonlarda Sunulur?

Çeşitli özel günlerde, kutlamalarda ve daha pek çok etkinlikte gerçekleştirilebilme potansiyeline sahip olan mehter takımı organizasyonu, bu özelliği ile son dönemde sıklıkla talep ediliyor. Peki, bu organizasyon hangi etkinliklerde gerçekleştirilebilir?

 • Sünnet Düğünü Organizasyonu
 • İslami Düğün/Düğün Organizasyonu
 • Açılış Organizasyonu
 • Festivaller
 • Doğum Günü Kutlamaları
 • Okul Şenlikleri
 • Devlet Organizasyonları ve
 • Diğer Etkinlikler

Özel günleriniz, düğünleriniz ya da işletmenizin açılışı gibi pek çok özel anda mehter takımı kiralama hizmeti sizin için son derece önemli bir fırsat. Bu nedenle Mehteran Ekibi firmamız ile iletişime geçerek tüm süreci eksiksiz şekilde öğrenme ve hizmet alma şansına sahipsiniz.

Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Uzun süredir organizasyon hizmetleri sunan ve sunduğu hizmetler ile memnuniyet oluşturan Dolunay Organizasyon firmamızın bir markası olan Mehteran Ekibi, size mehter takımı organizasyonları düzenlemektedir. Bunu gerçekleştirirken tamamen profesyonelliği ön planda tuttuğumuz için hem kaliteden faydalanmış oluyor hem de uygun fiyat avantajı elde edebiliyorsunuz. Peki, mehteran ekibi kiralama fiyatları ne kadar? Nelere göre belirleniyor?

 • Mehteran ekibindeki kişi sayısı,
 • Kullanılan çalgıların sayısı ve çeşitleri,
 • Organizasyonun gerçekleştirileceği il,
 • Hizmet süresi ve
 • Ek talepler dikkate alınarak, mehter takımı kiralama fiyatları

Mehteran Ekibi firmamız, size ayrıcalıklı hizmeti en deneyimli mehter takımı ile sunmakta, bunu üst düzey şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sebeple siz de mehter takımı kiralama hizmetimizden yararlanabilir, buna ek hizmetlerimizi de inceleyebilirsiniz. Firmamız bu konuda size müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat garantisi vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Mehteran Ekibi’ni Tercih Etmelisiniz?

Çünkü bu alanda birbirini tanıyan, uzun süredir birlikte hizmet sunan çalışanlar ile hareket etmekteyiz. Bizi tercih ederek, en eğlenceli mehteran organizasyonunu elde edebilirsiniz.

Hizmetinizi İstanbul Dışında Sunuyor Musunuz?

Tabii ki. İstanbul’un yanında çevre il ve ilçelerde de mehteran ekibi kiralama hizmetlerimizi eksiksiz şekilde gerçekleştirmekteyiz. Yakın illerde iseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaç Kişilik Mehteran Ekibi Kiralama Hizmeti Sunuyorsunuz?

Hizmetimizdeki kişi sayısı 80’e kadar çıkabilmektedir. En az 8 kişilik ekip olmak kaydıyla bizden hizmet alabilirsiniz. Ayrıca çalgıların tercihini yapabilir, onların sayısını da belirleyebilirsiniz.

Mehter Takımı Organizasyonu

Etnografya müzelerinde gördüğümüz eskiden kullanışmış eşyaları ziyaret etmek, kültürün ne kadar geliştiğini ve birbirini tamamladığını görmek açısından son derece önemlidir. İşte bunu görmenin bir başka yolu da hiç kuşkusuz ki kültürel değerleri devam ettirmek. Mehter takımı olarak bilinen ve Osmanlı’dan bize miras kalan bu nadide gelenek, savaşlarda askerlerin aşk ile çarpışmalarını sağlamak için kullanılıyordu. Günümüzde bu amaç için kullanılmasa da pek çok özel anda yanı başımızda mehteran ekipleri var. Biz de Mehteran Ekibi firması olarak, mehter takımı organizasyonu hizmetini sizin için en özel şekilde sunuyor, özel günlerinizde yanınızda yer almaya devam ediyoruz.

Mehter Neden Önemlidir?

Osmanlı’nın 3 kıtaya hükmetmesi ve İslam’ı 3 kıtaya yayması, pek çok faktör bir araya gelerek sağlanmıştır. Mehter takımları da bu süreçte çok büyük bir öneme sahip olmuştur. Çünkü askerler canlarını ortaya koyup bir fetihten diğerine koşarken, arkalarında önemli bir güç de mehteran olarak kalmıştır. Yeniçeri Askeri Bandosu olarak bilinen mehteran, bu özelliği ile tarihin her döneminde adından sıkça söz ettirdi. Günümüzde ise bir Türk geleneği olarak önemli günlerde varlıklarını sürdürüyor. Bunu sağlayan firmaların başında da Dolunay Organizasyon markası olarak biz geliyoruz. Peki, neden mehteran önemlidir?

 • Kültürün devamlılığını sağlamak,
 • Ecdadımızı yad etmek,
 • Tarih bilincimizi kuvvetlendirmek,
 • Organizasyonlara farklı ve eğlenceli bir hava katmak,
 • İnsanların eğlenmelerine yardımcı olmak için pek çok sebeple mehteran ön plandadır.

Mehteran ekipleri günümüzde hemen her organizasyonda karşımızda. Tabii ki bu konuda en iyi hizmeti veren firmayı tercih etmek son derece önemli. Çünkü bir takım işi olarak bilinen mehter takımı, uyumlu şekilde marşları seslendirmek zorundadır. Bunu sağlayan firmaların başında da Mehteran Ekibi olarak biz geliyoruz.

Mehter Takımı Organizasyonu Hizmeti

Deneyimli bir firma olarak öne çıkan Mehteran Ekibi, uzun süredir mehter takımı organizasyonu hizmeti sunmakta, bunu birbirinden tecrübeli çalışanlar ile gerçekleştirmektedir. Peki, hizmetimizin öne çıkan detayları nelerdir?

 • Hizmetlerimizde kişi sayısı 80’e kadar çıkabilir. En az 8 olsa da bu rakamı siz belirleyebilirsiniz.
 • Mehter takımında yer alan tüm çalgıları kullanıyoruz. Bu çalgıların tercihini siz de yapabiliyorsunuz.
 • Marşlarımız en popülerlerden seçilmekte ve kulağa hoş gelen ezgiler seslendirilmektedir. Tabii ki marş seçiminde de sizin düşünceniz son derece önemli.
 • Hizmet merkezimiz İstanbul olsa da çevre illerde yer alıyorsanız, yine bizden hizmet alabilirsiniz.
 • Birbiri ile uzun süredir çalışan ve yüzlerce organizasyona imza atan mehter takımımız, sizin organizasyonunuzda da yer alacaktır. Bu şekilde uyumlu bir organizasyon gerçekleşmiş olacaktır.

Siz de organizasyonun kültürel değerini arttırmak isterseniz, o halde hemen bizimle iletişime geçerek detayları öğrenebilirsiniz. Firmamız bu konuda her türlü avantajı sağladığı gibi fiyat avantajında da ön planda yer alacaktır.

İstanbul Mehter Organizasyonu

Pos bıyıkları, geleneksel kıyafetleri, ilginç yürüyüş tarzları ve eşsiz marşları ile sizde hayranlık uyandıracak mehteran organizasyonumuz, organizasyonların baş köşesinde yer almaya devam ediyor. Bu hizmeti İstanbul merkezli sürdüren Mehteran Ekibi firmamızdan alabileceğiniz gibi firmamız size tüm süreci detayları ile anlatacaktır. Ayrıca İstanbul’un çevre il ya da ilçelerinde yaşıyorsanız, yine bizden hizmet alabilirsiniz. Sünnet Organizasyonu, İslami Düğün ya da Standart Düğün Organizasyonu, Açılış Organizasyonu, Festivaller, Etkinlikler ve daha pek çok organizasyonda, mehteran ekibimiz yanınızda yer alabilir. İstanbul mehteran organizasyonu hizmetimizin kişi sayısı, çalgıları ve daha fazla detayı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açılışlar İçin Mehter Takımı Organizasyonu

Dükkan, mağaza, ofis, market, kuaför, eczane ya da daha pek çok açılış için organizasyon düzenlenebilir. Süslemeler, eğlenceli anlar ve pek çoğu bu tip organizasyonlarda yer alır. Mehter takımları da açılış organizasyonları için son derece önemli hizmetlerden bir tanesi. Çünkü bu şekilde açılışın daha tesirli olması sağlanıyor, insanların ilgisi çekiliyor ve akıllarda kalıcı bir organizasyon ortaya çıkarılıyor.

Sünnet Düğünleri İçin Mehter Takımı Organizasyonu

Son dönemin en popüler organizasyonlarından bir tanesi olan sünnet düğünleri, birbirinden özel anlara sahne oluyor. Bu özel anlardan bir tanesi de mehteran ekipleri ile mümkün. Bu şekilde organizasyonda yer alan konuklar ve çocuklar için eğlenceli bir ortam oluşturuluyor. Çocukların eğlenmesine odaklı şekilde düzenlenen bir organizasyon olduğundan, mehteran ekipleri bu amacı gerçekleştirmede son derece önemli bir konumda yer alıyor. Çünkü böylece hem konukların memnuniyetini sağlamak hem de akıllarda kalıcı bir organizasyonu oluşturmak mümkün.

Mehter Takımı Organizasyonu Fiyatları

20 yıldan fazla süredir organizasyonlar düzenleyen Dolunay Organizasyon’un bir alt markası olan Mehteran Ekibi, Dolunay Organizasyon kalitesini daima göstermeye devam etmektedir. Bu nedenle hizmetlerimiz tamamen müşteri memnuniyeti odaklı, kültürel değerleri ön plana çıkarıcı niteliktedir. Fiyatlarımız da uygun fiyat stratejisine göre belirlenerek, sizi memnun edecek derecededir. Peki, mehter organizasyonu fiyatları neye göre belirlenir?

 • Kişi sayısı,
 • Çalgılar,
 • Kıyafetler,
 • Marşlar,
 • Organizasyon türü,
 • Organizasyonun konumu ve
 • Ek talepler göz önünde bulundurularak İstanbul mehter takımı organizasyonu fiyatları

Birbiri ile uyumlu hareket etme kabiliyetine sahip mehteran ekibimiz, İstanbul ve çevresinin en değerli mehter takımı konumundadır. Siz de sıklıkla tercih edilen hizmetimizden yararlanmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mehteran Ekibi olarak bu süreçte profesyonel bir yönetimi ortaya çıkarıyoruz. Size herhangi bir iş kalmadan, tüm detayları bizzat gerçekleştiriyoruz. O halde siz de akıllarda yer edecek bir mehter takımı organizasyonu için hemen bizimle iletişime geçebilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Sizi Tercih Etmeliyim?

Çünkü uzun yıllardır bu hizmeti sunuyor, birbiri ile uyumlu bir ekip ile hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca süreçle ilgili sizin herhangi bir sorumluluğa katlanmanıza gerek kalmıyor.

Mehter Takımı Organizasyonu Kaç Kişiden Oluşur?

Mehteran ekibinin sayısı 8 ile 80 kişi arasında değişmektedir. Bu rakam sizin tercihiniz ve organizasyonun yapısına göre farklılaşabilir.

Organizasyonda Hangi Çalgılar Kullanılıyor?

Ney, Zurna, Çevgen, Nakkare, Zil, Davul ve Trompet gibi pek çok çalgı, mehter takımı organizasyonlarımızda kullanılmaktadır. Ayrıca sizin isteğinize göre marşlar seçilmekte, bu şekilde eşsiz bir organizasyon ortamı oluşturulmaktadır.